Pogrzeby dzieci utraconych

W życiu nie ma większego bólu niż utrata dziecka. To bardzo trudny moment, który pozostawi trwały ślad w sercu rodziców i bliskich. Zakład Pogrzebowy Animus, z głębokim zrozumieniem dla tego bólu, oferuje wsparcie i profesjonalną organizację ceremonii pogrzebu dzieci utraconych. Według polskiego prawa, niezależnie od tego, kiedy nastąpiło poronienie, każda osoba może zorganizować pogrzeb dla swojego nienarodzonego dziecka. 

Rozumiemy, że przygotowanie pogrzebu potomstwa to zadanie wyjątkowo delikatne i wymagające ogromnej wrażliwości. Dokładamy zatem wszelkich starań, aby rodzina mogła pożegnać swoje dziecko w spokojnej i godnej atmosferze. 

 

Pochówek dziecka nienarodzonego – formalności

 

Pomagamy Państwu we wszelkich wymaganych formalnościach. Służymy profesjonalną radą oraz prawdziwym wsparciem. 

 

W sytuacji, gdy płeć dziecka nie jest znana, rodzice mogą zorganizować pogrzeb na swój koszt, jednakże nie mogą w takim przypadku ubiegać się o zasiłek pogrzebowy i o urlop macierzyński. Istnieje także możliwość wykonania testu genetycznego, który pomoże ustalić płeć dziecka. Z uzyskanym wynikiem należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego. Rejestracja zgonu daje wówczas możliwość uzyskania zasiłku. 

 

W momencie, gdy płeć można ustalić, lekarz wystawia kartę martwego urodzenia. Śmierć zgłasza się i rejestruje w USC, po czym rodzicom przysługuje już zasiłek pogrzebowy. 

 

Rozumiemy, że załatwianie dokumentacji, w tak ciężkim czasie, może być przytłaczające, dlatego w Państwa imieniu zajmujemy się wszelkimi formalnościami. 

 

Dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym, aby pochówek odbył się w jak najbardziej godnej i pełnej spokoju atmosferze. Jesteśmy dostępni przez całą dobę, gotowi do udzielenia pomocy w najtrudniejszych chwilach.

Statua anioła modlącego się, czarno-biała fotografia.