Kremacja

Kremacja to rodzaj pochówku znany od wieków, jednak w Polsce – głównie z powodów społeczno-kulturowych – przez wiele lat był rzadko wybierany. Jednak w wyniku przemian kulturowych oraz powolnej, ale ciągłej, zmiany mentalności społeczeństwa polskiego zakłady pogrzebowe coraz częściej otrzymują zlecenia organizacji pogrzebu z uprzednią kremacją. Taki wybór ze strony Klienta to zazwyczaj decyzja przemyślana, choć niekiedy także decydują o niej okoliczności śmierci lub też problemy związane z deficytem miejsc pochówku.

Kremacje w Grudziądzu

Zakład Pogrzebowy Animus od wielu lat współpracuje z krematoriami w regionie tak, aby móc spełnić życzenie Klientów, którzy na taką formę pogrzebu się decydują. Współpraca ta pozwala na sprawną organizację całości uroczystości, co jest ważne nie tylko z punktu widzenia Rodziny Zmarłego, ale także uczestników pogrzebu. Proces kremacji jest certyfikowany, a rodzina otrzymuje jego potwierdzenie.

Dysponujemy rozmaitymi modelami urn na prochy. Posiadamy bardzo szeroki wybór urn: prawie 100 wzorów. Znajdą też u nas Państwo trumny kremacyjne: choć – zgodnie z wymogami tego typu pochówków – pozbawione są ozdób oraz lakieru, jednak wyglądają godnie i pięknie.

W naszym zakładzie pogrzebowym w Grudziądzu mogą Państwo otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące tej formy pogrzebu. Pomożemy go zorganizować i będziemy czuwać nad jego właściwym przebiegiem.

kremacja