Oprawa ceremonii

Nie jest prawdą, że ból zawsze musi kojarzyć się tylko z ciemnością, a śmierć tylko z dramatem. To prawda, że są to trudne chwile, ale pożegnanie ukochanej osoby może być prawdziwie podniosłe i piękne, dać ukojenie i wypełnić ciszę nutami pokoju i nadziei.

To dlatego właśnie muzyka bardzo często jest nieodłączną częścią ceremonii pogrzebowej. Wykonywana na sposób wokalny lub instrumentalny – ma moc kojenia bólu serca. Dysponujemy nagłośnieniem które zdaje egzamin nawet na bardzo dużych ceremoniach.

Zakład Pogrzebowy Animus z Grudziądza współpracuje z doświadczonymi muzykami, którzy z wielką wrażliwością towarzyszą obrzędom pogrzebowym tak religijnym, jak i świeckim. Mogą Państwo zaufać nam w kwestii doboru utworów, ale jesteśmy otwarci również na Państwa życzenia. Postaramy się wszystkie te życzenia spełnić. Bardzo się o to troszczymy, bo wiemy, że hołd wyrażony Zmarłemu przez muzykę należy do tych najpiękniejszych.

Oprawa pogrzebu

W czasie uroczystości żałobnych używamy wind pogrzebowych, namiotów, sztucznej trawy oraz mobilnego nagłośnienia. To nie tylko sprawia, że uroczystość jest jeszcze bardziej podniosła, ale znacząco wpływa na sprawny przebieg całej ceremonii. Dbamy o odpowiednią dekorację grobu, wiemy jak bardzo istotne jest to dla rodzin.

Zgodnie z tradycją firmy Animus – Osoba Zmarła jest „obecna” na swoim pogrzebie w sposób widzialny poprzez zdjęcie. Ustawiamy je w ramie, na statywie i otaczamy kwiatami. W ten sposób chcemy i my oddać jej hołd. Po uroczystościach zdjęcie otrzymuje najbliższa Rodzina. Ten i inne elementy są doceniane przez uczestników pogrzebu, którzy wielokrotnie wyrażają swoją wdzięczność za te wszystkie detale, które składają się na jedną harmonijną oraz piękną całość. Buduje ona wyjątkowa atmosferę, powoduje wzruszenie i zapada w pamięć wszystkim uczestnikom ceremonii pogrzebowych.

oprawa pogrzebu